in

Tüm Devlet Hizmetleri, 1 Yıl İçerisinde e-Devlet Üzerinden Hizmet Verecek

e-Devlet, 1 yıl içerisinde devlet tarafından verilen tüm hizmetleri kendi bünyesinde toplayacak. Bu sayede halk, istediği şeye tek bir yer üzerinden ulaşabilecek.

2017’nin sonu ve 2018’in devamında e-Devlet’e geçişin hızlandığını görmeye başladık. Pek çok platform, e-Devlet üzerinden hizmet vermeye başladı, bu da insanların aradıkları şeyi çok daha kolay bulmasını sağlıyor. Bu durumla ilgili hala çalışmalara devam eden e-Devlet, yapılan açıklamaya göre önümüzdeki dönemde tüm devlet hizmetlerini bünyesinde barındıracak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında gerçekleşen e-Devlet koordinasyon toplantısında, tüm devlet hizmetlerinin 1 yıl içerisinde elektronik ortamda bir araya getirilmesine karar verildi. Bu kadar önemli bilgilerin e-Devlet’e yüklenmesi, siber güvenlik konusuna da önem verilmesine neden oluyor. Toplantı sonucunda, Türkiye’nin dijital dönüşümünün e-Devlet üzerine inşa edilmesi kararlaştırıldı.

Son dönemde alt-üst soy ağacı gibi yeni özelliklerin eklendiği e-Devet, üniversiteye kayıt, sigorta sorgulama, askerlik sorgulama, borç sorgulama gibi pek çok hizmeti bünyesinde barındırıyor. Yakın zamanda ise, e-Devlet dışında hizmet veren diğer kurumların da bir araya gelerek Türk halkının istediği bilgiye en hızlı şekilde ulaşması sağlanacak.

e-Devlet, geçtiğimiz aylarda alt-üst soy ağacı sorgulama ekranında uzun süre kilitlenmiş ve pek çok eleştiriyle karşı karşıya kalmıştı. Sonrasında sunucularda iyileştirmeye giden e-Devlet, şu anda nasıl bir yoğunluğu karşılar bilinmiyor, ancak muhtemelen yeni özelliklerin oluşturacağı yoğunluk önceden hesap edilmiştir.

Written by Burak KOSAR

Burak KOŞAR, İlköğretim eğitimine Kıbrıs’ta başlamıştır. Hatay’ın İskenderun ilçesinde ilköğretimini tamamlamıştır. Siirt’te ortaöğretim hayatına başlayan Burak KOŞAR, Ankara’da ortaöğretimini tamamlamıştır. Askeri Lise Sınav’ına başvurup geçer not almıştır ve Askeri Lise’lerin kapatılması sonucunda gidememiştir. Lise hayatının başlarında Microsoft Türkiye’de marka elçisi olarak işe başlamıştır. Bu süreçte önce Teknoself’te makalelerini yayınlamıştır. Ardından İzmo Bilişim çatısı altında olan Webtekno’da editörlük serüveni başlamıştır. 2017 Eylül ayında Microsoft’ta olan işinden ayrılmıştır. 2017 Ekim ayında GearBest’in Türkiye operasyonunda reklam direktörlüğü ve genel direktör asistanlığı görevlerini üstlenmiştir. 2018 Mart ayında Mynet’te editör olarak işe başlamıştır ve 2018 Mayıs ayında bu işinden ayrılmıştır. 2018 Ağustos ayında BaBaLa TV’de video editörü olarak işe başlamıştır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 comments

Yerli Helikopterimiz T625, İlk Kez Motor Çalıştırdı

Turkcell ve Huawei “Samsun Akıllı Şehir” Projesini İmzaladı